Systemy formowania | Opis | Qimarox | Layer forming systems | Opis

Layer forming systems

Paletyzatory Qimarox: unikalne do formowania

Systemy formowania | Opis | Qimarox | Layer forming systems | Opis | Paletyzatory Qimarox: unikalne do formowania

Qimarox posiada szeroki asortyment maszyn paletyzujących, które wszystkie mają jedną wspólną cechę: unikalny sposób formowania warstw. Po raz pierwszy połączono dużą uniwersalność robotów paletyzujących z dużą wydajnością paletyzatorów warstwowych. Przenośniki formowania firmy Nedpack są opatentowane.

Bez względu na moduł paletyzujący firmy Qimarox: tajemnica maszyn paletyzujących tkwi w przesuwaku do formowania. Za pomocą przesuwaka do formowania doprowadzane produkty są zsuwane, aż powstanie rząd lub warstwa o prawidłowym szablonie.

100 % dokładności
Wyjątkowy jest fakt, że przesuwak do formowania można pozycjonować całkowicie bezstopniowo z dokładnością niemal 100 %. Oznacza to, że również ewentualne odstępy między produktami można ustawić co do milimetra.

Ten przesuwak do formowania umożliwia obracanie produktów o 90 stopni. Przesuwak do formowania ustawia się w pozycji, w której jedna strona produktu przesuwa się do przesuwaka, a druga wykonuje sprawny obrót o 90° na poruszającej się do przodu taśmie transportowej.

Dostosowywanie szablonów
Maszyny paletyzujące firmy Qimarox są proste w użyciu. Operatorzy mogą na dotykowym ekranie obsługi dostosowywać istniejące szablony oraz wprowadzać całkowicie nowe szablony.

Dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu praca ta trwa zaledwie kilka minut. W efekcie dzięki tej opatentowanej technologii formowania można wykonać prawie każdy szablon.

Różne warianty
Maszyny paletyzujące firmy Qimarox mogą być wyposażone w przenośniki formowania, dostępne w różnych wariantach. Podstawowy wariant każdej maszyny stanowi podawanie boczne. Produkty są doprowadzane za pomocą taśmy doprowadzającej, która jest umieszczona z lewej lub prawej strony miejsca formowania. Przesuwak do formowania przesuwa następnie produkty od przenośnika w bok do prawidłowej pozycji w miejscu formowania.

Podwójne podawanie za pomocą dwóch przesuwaków do formowania
Czasami trzeba doprowadzić produkty na dwóch taśmach doprowadzających, na przykład jeśli jedna z maszyn paletyzujących obsługuje dwie linie produktów lub w przypadku dużych ilości. Na takie sytuacje firma Qimarox zaprojektowała przenośnik formowania przeznaczony do podawania podwójnego.

Wariant podwójnego podawania jest właściwie podwójną wersją podawania bocznego. Produkty są doprowadzane przez dwie taśmy doprowadzające. W tym wariancie występują dwa przesuwaki do formowania, co zapewnia dodatkową wydajność podczas formowania rzędów i/lub warstw.


this product is protected by one or more patents. For information visit mk7patents.qimarox.com